Sint Cecilia met 90 jaar jonge dame

Er gebeurt elk jaJubileumlogoar al van alles bij Muziekvereniging St. Cecilia in Rosmalen, maar 2012 gaat de kroon spannen. De vereniging bestaat 90 jaar en dat wordt gevierd met een aantal extra activiteiten. Bert van Nuland en Christo van Helvoirt namen de handschoen op die het dagelijks bestuur hen toewierp. Voorzitter Els Sibbelee: “We willen met het jubileum een frisse en dynamische schwung geven aan de vereniging.”

Van Nuland en Van Helvoirt legden hun oor te luisteren bij de verschillende secties binnen de vereniging om ideeën te verzamelen. Christo, die samen met Bert de Programma Commissie vormt: “We dachten met een groot concertweekend stil te staan bij het jubileum, maar er rolden zoveel ideeën over tafel dat we er snel op uit kwamen om verspreid over het jaar allerlei dingen te gaan organiseren.”
Binnen de vereniging willen alle vier de secties aan bod komen en hun aandeel in het programma leveren. Bert:”We hebben behalve de Harmonie ook The Young Stars, Next Generation en de Slagwerksectie. Stuk voor stuk enthousiaste onderdelen van de vereniging met allemaal leden die er plezier in hebben om muziek te maken. Maar die het ook belangrijk vinden dat zij bij een vereniging zijn waar gezelligheid ook meetelt.”
Voorzitter Els Sibbelee kan alleen maar glunderen door zoveel betrokkenheid van beide organisatoren. “Je kunt als bestuur van alles willen, maar je moet wel de mensen hebben die de ideeën willen omzetten naar de praktijk.”


Totaalprogramma

De optelsom van alle ideeën was de basis voor een totaalprogramma waarmee St. Cecilia alle lagen van de bevolking wil bereiken. Dat betekent dat naast de traditionele optredens zoals met Sinterklaas, het Komfestival, de Dodenherdenking, Koninginnedag die de Rosmalenaren gewend zijn, er meer en andere optredens zullen zijn. Beide heren laten het achterste van de tong nog niet zien. “Dat kan ook niet”, zegt Christo, “We zijn druk bezig met de concrete uitwerking en invulling van de ideeën. Gaandeweg worden de plannen steeds robuuster door de inbreng van de leden en de dirigenten.”
“Dat is het mooie van dit werk”, vult Bert aan. “Iedereen wordt steeds enthousiaster en wil er vol voor gaan. We hebben de plannen eerst afgestemd met de dirigenten, want alles moet in de eerste plaats muzikaal haalbaar zijn.”
In een mum van tijd kwamen de muzikaal leiders met voorstellen en lagen er in rap tempo zomaar vier nieuwe muziekstukken op de lessenaars. Met het Winterconcert op 22 januari gaven de Harmonie en Next Generation een visitekaartje af en daarmee het publiek een voorproefje van wat er allemaal in 2012 te verwachten is.


Muzikaal leiders

Els Sibbelee: “Ik ben nu drie jaar voorzitter van deze vereniging. Een turbulente tijd mag ik wel zeggen, vooral door de wisseling van de wacht bij onze muzikaal leiders. Gelukkig zijn we wat dat betreft nu in rustiger vaarwater terecht gekomen. De Harmonie heeft in Marco van Dulmen een heel betrokken en vakkundig verenigingsman. Het orkest Next Generation, dat eerder door het leven ging als Tweede Jeugdorkest, is meer dan tevreden met Paul van Trooijen. Het aantal muzikanten in die sectie groeit gestaag verder. The Young Stars hebben in Marij van Heijster- Van Rooij een muzikaal leider die als geen ander met jeugd kan omgaan. De Slagwerkgroep heeft met Rob van Erp een jeugdige vakman die zich Nederlands Kampioen mag noemen.
De klik tussen dit kwartet en de muzikanten is helemaal zoals die moet zijn. Alle energie kan nu gestoken worden in datgene waarvoor mensen lid zijn: Met plezier muziek maken in een vereniging waar de faciliteiten goed zijn en waar ook ruimte is voor sociale gezelligheid. Wat dat betreft is onze verhuizing een paar jaar geleden van Maliskamp naar Perron-3 een schot in de roos geweest.”


SamenwerkingBert Christo en Els

Christo (45) speelt al bijna twintig jaar bij St. Cecilia. Op de woensdagse repetities blaast hij zijn partij op de trombone. Behalve dat steekt hij als bestuurslid heel wat uurtjes in het verenigingswerk. “Ik geniet ervan om een bijdrage te kunnen leveren aan saamhorigheid. Daar krijg ik positieve energie van. Natuurlijk is er overal weleens wat, maar daar moet je niet te lang bij stilstaan, dat is niet constructief. Richt je focus op de dingen die goed gaan, daar heb je veel meer plezier van. Als ik zie wat ons jubileumprogramma nu al heeft los gemaakt, tjonge, dat is genieten.”
Hij doelt daarmee niet alleen op de onderlinge band tussen de leden, maar ook de samenwerking met andere verenigingen die gaan bijdragen aan de verschillende programma onderdelen.
Bert (66) coördineert als vrijwilliger allerlei facilitaire zaken binnen de vereniging en is daarmee een belangrijke cilinder in de motor  die Cecilia heet. “Door de contacten binnen Perron-3 weet hij snel zijn weg te vinden wanneer het om uitwisseling van ervaringen van andere verenigingen gaat. “In het laatste weekend van november komt er een grote jubileum theatershow van onze vereniging met inbreng van muziek-, zang-, dans- en theatergezelschappen. Het neusje van de zalm”, belooft hij.


Jubileumkrant

Els hoort het allemaal met voldoening aan. “Het werkt allemaal zo aanstekelijk. Onvermoede talenten binnen de vereniging komen bovendrijven. Als voorbeeld noem ik Marieke Spierings- Van Opdorp die het op zich genomen heeft om dit jaar een aantal jubileumkranten te maken. Haar vasthoudendheid werkt zo inspirerend voor anderen dat de eerste uitgave, digitaal en in print onwaarschijnlijk snel kon verschijnen. Het laat zien dat St. Cecilia springlevend is en er nog een mooie toekomst gloort.”
Bert:”Daar ben ik van overtuigd. Ik draag daar mijn steentje op mijn manier aan bij. Ik wil mensen enthousiast maken en houden, tot resultaat brengen door ze een beetje op te jutten en samen iets krachtigs neer te zetten.”
De jubileumkrant, de programma-ideeën en andere informatie zijn te vinden op deze site.


Tekst: Herman van Dinther
Verschenen in de Rosbode 3 februari 2012

 

 



<< Terug